Obróbka mechaniczna

Obróbka mechaniczna (maszynowa) to proces, za pomocą którego zmieniamy wymiary zewnętrzne elementów lub materiałów mu poddawanych. Swoje usługi kierujemy do innych firm działających w branży produkcyjnej i przemysłowej oraz do osób fizycznych.

Usługi

Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt, taki jak: tokarki, frezarki, szlifierki, wytaczarki i wiertarki. Stosujemy także technologię waterjet (cięcia wodą). Wykonujemy trzy rodzaje obróbki mechanicznej: skrawanie, frezowanie oraz toczenie.

Dla kogo?

Rzetelnie i profesjonalnie obsługujemy zlecenia jednostkowe i seryjne. Nie jest nam także obca obróbka mechaniczna wielkogabarytowa, w tym toczenie i frezowanie wielkogabarytowe.

Naszym klientom proponujemy:
Skrawanie

Skrawanie jest procesem ubytkowym, który polega na zmienianiu wyglądu obrabianego materiału poprzez usuwanie zbędnych warstw, zamieniając je na wióry. Przerabiamy elementy wykonane z metali kolorowych, tworzyw sztucznych oraz ze stali.

Maksymalne wymiary materiałów poddawanych szlifowaniu płaskiemu wynoszą: 220 cm x 500 cm x 300 cm, zaś przy szlifowaniu wałków: Ø 125 cm, długość 500 cm. Posługujemy się frezarkami i tokarkami CNC (sterowanymi numerycznie). Obróbka CNC pozwala w nowoczesny sposób na szybkie i dokładne wykonanie wszystkich detali.

Frezowanie

Frezowanie jest rodzajem obróbki skrawaniem, gdzie element przerabiany pozostaje w bezruchu, a ruch obrotowy wykonuje narzędzie w tym celu wykorzystywane. Frezowanie CNC wykonujemy na materiałach o wymiarach nie większych niż: X3000 Y1550 Z1500.

Cięcie wodą

Cięciu wodą (procesowi zwanemu waterjet) możemy poddać surowiec o maksymalnych wymiarach: 4000 cm x 2000 cm, zaś cięciu piłą mechaniczną materiały o średnicy co najwyżej 440 cm (Ø 440 cn).

Toczenie

Toczenie jest procesem obróbki wiórowej, podczas którego przerabiany element zostaje poddawany ruchowi obrotowemu. Dostarczane przez klienta materiały obrabiamy za pomocą tokarki CNC. Ich maksymalne wymiary mogą wynosić: X2000 Z3000. Wykonujemy wytaczanie CNC, oferujemy także toczenie pierścieni, toczenie tytanu i gwintowanie. Świadczymy te usługi również na elementach, które mają duże średnice. Toczenie wielkogabarytowe (konwencjonalne) przeprowadzamy na różnorodnych surowcach (żeliwo, stal i tym podobne), zarówno w zleceniu komercyjnym, jak i prywatnym.

DLA KOGO?
PRZEMYSŁ MECHANICZNY

Elementy wyposażenia maszyn, elementy obrabiane mechanicznie.

PRZEMYSŁ MEBLOWY

Listwy i okucia, akcesoria meblowe.

PRZEMYSŁ KOLEJOWY

Elementy wyposażenia, poszycia wagonów.